نجم

ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه

جنسیت اسم نجم

پسر

نجم به انگلیسی

najm

تعداد نجم ها در ایران

2,840

تلفظ نجم به فارسی

نَجم

ریشه اسم نجم

عربی

تلفظ نجم به انگلیسی

/najm/

رنگ اسم نجم

قرمز

ابجد اسم نجم

93

ابجد وسیط اسم نجم

9

ابجد صغیر اسم نجم

12

درباره نام نجم

نجم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نجم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نجم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,840 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نجم

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نجم و معنی اسم نجم

ریشه اسم نجم

همانطور که گفتیم ریشه اسم نجم عربی می باشد و تلفظ نجم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَجم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /najm/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نجم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نجم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نجم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث : نجمه.

معنی اسم نجم در فرهنگ فارسی عمید:
پنجاه وسومین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۶۲ آیه، والنّجم، ستاره، کوکب.

معنی اسم نجم در فرهنگ فارسی:
ستاره اختر کوکب. جمع :نجوم، انجم. دفعه، قسط. گیاه بی ساقه. گزمازج طرفا. مروارید، خوشاب.( اسم ) پروین، ثریا.

معنی اسم نجم در ثبت احوال

۱- سوره ی پنجاه و سوم از قرآن کریم، دارای شصت و دو آیه؛ ۲- (در قدیم) ستاره؛ ۳- (در قدیم) قِسط.

حروف ابجد و طالع بینی نام نجم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نجم عدد " 93 " و ابجد وسیط " 9 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نجم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نجم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نجم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نجم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

محکم، پابرجا

قسم، اقرار، اعتراف

آفریده خداوند، داده شاه، بخشیده شاه

ترکیب دو اسم محمد و سینا (ستوده و سوراخ کننده)

پسنديده و دوست داشتنی

درخشش، تلألؤ، روشنایی

نگهبان ماه

نام پدر حضرت موسي(ع) به روایت تورات، نام پدر حضرت مريم به روایت قرآن، آل عمران نام سوره ای در قرآن کریم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید