نجمیه

نجم، درخشان مثل ستاره

جنسیت اسم نجمیه

دختر

نجمیه به انگلیسی

najmiye

تعداد نجمیه ها در ایران

4,140

تلفظ نجمیه به فارسی

نَجميه

ریشه اسم نجمیه

عربی

تلفظ نجمیه به انگلیسی

/najmiye/

رنگ اسم نجمیه

زرد

ابجد اسم نجمیه

108

ابجد وسیط اسم نجمیه

24

ابجد صغیر اسم نجمیه

18

درباره نام نجمیه

نجمیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نجمیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نجمیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,140 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نجمیه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نجمیه و معنی اسم نجمیه

ریشه اسم نجمیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نجمیه عربی می باشد و تلفظ نجمیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَجميه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /najmiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نجمیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نجمیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نجمیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نجم.
نجم: ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه.

معنی اسم نجمیه در ثبت احوال

(عربي) (نجم + ايّه /iyye/ (پسوند نسبت))، 1- منسوب به نجم؛ 2- (به مجاز) درخشان مثل ستاره.

حروف ابجد و طالع بینی نام نجمیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نجمیه عدد " 108 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نجمیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نجمیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نجمیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نجمیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گونه‌ای دیگر از واژه ایران

سفید، روشن، دختری با روی سپید

چشم به راه

نام دختر مهراب پادشاه كابل، همسر زال و مادر رستم پهلوان شاهنامه

(به مجاز) زیبا، شاداب، خوش قامت

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

همنشین، همدم، آتش

ترکیب دو اسم عماد و رضا (تکیه‌گاه و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید