نجلا

زنی كه چشمانی درشت و زيبا داشته باشد

جنسیت اسم نجلا

دختر

نجلا به انگلیسی

najla

تعداد نجلا ها در ایران

9,015

تلفظ نجلا به فارسی

نَجلا

ریشه اسم نجلا

عربی

تلفظ نجلا به انگلیسی

/najlā/

رنگ اسم نجلا

قرمز

ابجد اسم نجلا

84

ابجد وسیط اسم نجلا

12

ابجد صغیر اسم نجلا

12

درباره نام نجلا

نجلا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نجلا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نجلا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 9,015 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نجلا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نجلا و معنی اسم نجلا

ریشه اسم نجلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نجلا عربی می باشد و تلفظ نجلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَجلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /najlā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نجلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نجلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نجلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث انجل، زن فراخ چشم، زنی که چشمانی وسیع و زیبا داشته باشد، زنی که دارای چشمان درشت است.

معنی اسم نجلا در ثبت احوال

(مؤنث انجل)، زن فراخ چشم، زني كه چشماني وسيع و زيبا داشته باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام نجلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نجلا عدد " 84 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نجلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نجلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نجلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نجلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خرد، عقل

ترکیب دو اسم امیر و طاهر (فرمانروا و پاک)

باایمان، بردبار، با وقار، استوار

همتای مهر، تابان و درخشان چون خورشید

یاری، پیروزی

ترکیب دو اسم محمد و نعیم (ستوده و نعمت)

از نسل آریایی

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید