نبیه

شريف، بزرگوار، آگاه، هوشيار

جنسیت اسم نبیه

دختر

نبیه به انگلیسی

nabih

تعداد نبیه ها در ایران

2,494

تلفظ نبیه به فارسی

نَبيه

ریشه اسم نبیه

عربی

تلفظ نبیه به انگلیسی

/nabih/

رنگ اسم نبیه

طلایی

ابجد اسم نبیه

67

ابجد وسیط اسم نبیه

19

ابجد صغیر اسم نبیه

13

درباره نام نبیه

نبیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نبیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نبیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,494 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نبیه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نبیه و معنی اسم نبیه

ریشه اسم نبیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نبیه عربی می باشد و تلفظ نبیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَبيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nabih/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نبیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نبیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نبیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نبیه در فرهنگ فارسی عمید :
۱. شریف.
۲. زیرک، دانا، آگاه.

معنی اسم نبیه در فرهنگ فارسی معین :
دانا و آگاه . ج . نبهاء.

معنی اسم نبیه در فرهنگ فارسی :
شریف، زیرک، آگاه ودانا، نبهائ جمع
۱. آگاه، هوشیار ۲. شریف، بزرگوار ۳. نام آور، مشهور، مقابل خامل

معنی اسم نبیه در ثبت احوال

1- شريف، بزرگوار؛ 2- (در قديم) آگاه، هوشيار.

حروف ابجد و طالع بینی نام نبیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نبیه عدد " 67 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نبیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نبیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نبیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نبیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و صادق (پادشاه و راستگو)

تفأل، فال نیک، دعای خیر

کامیاب، با شادی و با خوشحالی

نام دومین ماه از سال خورشیدی، نام سومین روز از هر ماه شمسی در ایران قدیم، نام فرشته ای که نماینده پاکی و نگهبان آتش است

ترکیب دو اسم محمد و سروش (ستوده و پیام آور)

خبر خوش و شادی بخش، بشارت، مژدگانی، نوید

عظمت، بزرگی، (به مجاز) خداوند

ترکیب دو اسم امیر و احمد (پادشاه و بسیار ستوده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید