نبیل

هوشیار، نجيب، بزرگ

جنسیت اسم نبیل

پسر

نبیل به انگلیسی

nabil

تعداد نبیل ها در ایران

1,890

تلفظ نبیل به فارسی

نَبيل

ریشه اسم نبیل

عربی

تلفظ نبیل به انگلیسی

/nabil/

رنگ اسم نبیل

سبز

ابجد اسم نبیل

92

ابجد وسیط اسم نبیل

20

ابجد صغیر اسم نبیل

11

درباره نام نبیل

نبیل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نبیل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نبیل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,890 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نبیل

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نبیل و معنی اسم نبیل

ریشه اسم نبیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم نبیل عربی می باشد و تلفظ نبیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَبيل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nabil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نبیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نبیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نبیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نبیل در فرهنگ فارسی دهخدا:
تیزخاطر، هوشیار،صاحب ذکاوت

معنی اسم نبیل در ثبت احوال

۱- هوشيار، زيرك؛ ۲- نجيب، بزرگ؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) عالي.

حروف ابجد و طالع بینی نام نبیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نبیل عدد " 92 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نبیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نبیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نبیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نبیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پارچه ی ابریشمیِ لطیف و گران بها، (به مجاز) گل‌های ظریف و رنگارنگ

مطیع شاه، موجب آرامش شاه

منسوب به ايمان، باور، گرایش، اعتقاد

معشوق، محبوب، زیبا، بسیار دوست داشتنی، عزیز

آن که چهره ای زیبا چون پری دارد، زیبا رو

گران مایه، نیکو، فخر کننده

رهبر، راهنما

گلی که در فصل بهار می‌روید و دارای رنگ‌های گوناگون است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید