نبهان

آگاه، هوشیار

جنسیت اسم نبهان

پسر

نبهان به انگلیسی

nabhan

تعداد نبهان ها در ایران

714

تلفظ نبهان به فارسی

نَبهان

ریشه اسم نبهان

عربی

تلفظ نبهان به انگلیسی

/nabhān/

رنگ اسم نبهان

زرد

ابجد اسم نبهان

108

ابجد وسیط اسم نبهان

12

ابجد صغیر اسم نبهان

18

درباره نام نبهان

نبهان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نبهان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نبهان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 714 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نبهان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نبهان و معنی اسم نبهان

ریشه اسم نبهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم نبهان عربی می باشد و تلفظ نبهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نَبهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nabhān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نبهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نبهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نبهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آگاه، هوشیار

معنی اسم نبهان در ثبت احوال

۱- آگاه، هوشیار؛ ۲- (اعلام) ۱) ابن عمرو، پدر قبیله ای است قبیله های طی در عرب؛ ۲) نام کوهی و جایی در کشور یمن.

حروف ابجد و طالع بینی نام نبهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نبهان عدد " 108 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نبهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نبهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نبهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نبهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخت خرما، نام همسر یهودا (چهارمین پسر حضرت یعقوب (ع))

پادشاه، نیک‌نام، نام چند تن از پادشاهان ایران

ترکیب دو اسم امیر و حافظ (فرمانروا و نگهبان)

ترکیب دو اسم امیر و عباس (پادشاه و شجاع)

منسوب به نیک، خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

ترکیب دو اسم محمد و حافظ (ستوده و نگهبان)

دارنده و همراه ماه، زیبا روی، ایل زیبا

آزاد، اصیل، نجیب، فروتن، وارسته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید