نایف

مرتفع

جنسیت اسم نایف

پسر

نایف به انگلیسی

nayef

تعداد نایف ها در ایران

924

تلفظ نایف به فارسی

نايِف

ریشه اسم نایف

عربی

تلفظ نایف به انگلیسی

/nāyef/

رنگ اسم نایف

نیلی

ابجد اسم نایف

141

ابجد وسیط اسم نایف

21

ابجد صغیر اسم نایف

15

درباره نام نایف

نایف یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نایف پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نایف که در انگلیسی به صورت nayef نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 924 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نایف

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نایف و معنی اسم نایف

ریشه اسم نایف

همانطور که گفتیم ریشه اسم نایف عربی می باشد و تلفظ نایف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نايِف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāyef/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نایف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نایف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نایف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرتفع، (اَعلام) نام یکی از دلیران مردم نجد از بزرگان و رؤسای بادیه نشین.

معنی اسم نایف در ثبت احوال

۱- مرتفع؛ ۲- (اَعلام) نام يكي از دليران مردم نجد از بزرگان و رؤساي باديه نشين.

حروف ابجد و طالع بینی نام نایف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نایف عدد " 141 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نایف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نایف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نایف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نایف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز دهم ماه محرم كه روز شهادت امام حسين(ع) است، عاشورا

کلام مقدس، سخن ایزدی

علم خداوند، دانش، راستی، درستی، کلام موافق حق

نیکان، نام يكی از سرداران ديلمی، علت و سبب

آسوده خاطر، خوشحال، نیکوحال

ترکیب دو اسم محمد و مهراد (ستوده و جوانمرد)

ذبح شده، قربانی

يگانه، يكتا، بي‌نظير، بی‌مانند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید