نامدار

معروف، بزرگ، نیک نام

جنسیت اسم نامدار

پسر

نامدار به انگلیسی

nam dar

تعداد نامدار ها در ایران

23,751

تلفظ نامدار به فارسی

نامدار

ریشه اسم نامدار

فارسی

تلفظ نامدار به انگلیسی

/nām dār/

رنگ اسم نامدار

نیلی

ابجد اسم نامدار

296

ابجد وسیط اسم نامدار

20

ابجد صغیر اسم نامدار

17

درباره نام نامدار

نامدار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نامدار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نامدار که در انگلیسی به صورت nam dar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 23,751 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نامدار

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نامدار و معنی اسم نامدار

ریشه اسم نامدار

همانطور که گفتیم ریشه اسم نامدار فارسی می باشد و تلفظ نامدار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نامدار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nām dār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نامدار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نامدار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نامدار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسمی، بنام، سرشناس، شهره، شهیر، مشهور، معروف، معنون، نام آور، نامور.

معنی نامدار در لغت نامه دهخدا:
(نام + دار) مشهور، معروف، نامی، نام آور، مشهور در دلیری یا علم یا هنر یا نیکی، دارای آوازه. نیکنام، سرافراز، بزرگوار، باعزت، باآبرو، صاحب نام، بلندآوازه، بلندنام.

معنی نامدار در فرهنگ معین:
معروف، مشهور.

معنی نامدار در فرهنگ فارسی عمید:
نامی، بنام، نیک نام، معروف.

معنی اسم نامدار در ثبت احوال

۱- (به مجاز) داراي آوازه و شهرت بسيار، مشهور، معروف؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) بزرگ، بزرگوار، پهلوان؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) نفيس، قيمتي؛ ۴- گزيده، گزين، بسيار خوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام نامدار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نامدار عدد " 296 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نامدار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نامدار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نامدار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نامدار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و زمان (ستوده و روزگار)

هنگام صبح زود، سپیده دم، صبح زود

آرشام، نام پسر داریوش پادشاه هخامنشی

تفأل، فال نیک، دعای خیر

راستی و درستی، دوستی

در بلورین، رویه شفاف

عسلی

بنده پروردگار گرامی و باعزت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید