نافع

سودمند، مفيد، از صفات و نام‌هاي خداوند

جنسیت اسم نافع

پسر

نافع به انگلیسی

nafee

تعداد نافع ها در ایران

660

تلفظ نافع به فارسی

نافع

ریشه اسم نافع

عربی

تلفظ نافع به انگلیسی

/nāfee/

رنگ اسم نافع

قرمز

ابجد اسم نافع

201

ابجد وسیط اسم نافع

21

ابجد صغیر اسم نافع

21

درباره نام نافع

نافع یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نافع را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نافع، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 660 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نافع

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نافع و معنی اسم نافع

ریشه اسم نافع

همانطور که گفتیم ریشه اسم نافع عربی می باشد و تلفظ نافع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نافع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāfee/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نافع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نافع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نافع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نافع در فرهنگ فارسی عمید:
۱. نفع‌رساننده، سودمند
۲. سودکننده
۳. (اسم، صفت) از نام‌های باری‌تعالی

معنی اسم نافع در ثبت احوال

۱- سود رساننده، سودمند، مفيد؛ ۲- از صفات و نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام نافع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نافع عدد " 201 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نافع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نافع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نافع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نافع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بردبار، شکیبا، صبور

پیرایه، زیور، آرایش

ترکیب دو اسم امیر و کیان (فرمانروا و پادشاهان)

درختچه‌ای زینتی همیشه سبز با گل‌های درشت و زیبا

ترکیب دو اسم محمد و شریف (ستوده و بزرگوار)

در کمال عدل و داد، بهترین هدیه خداوند

ترکیب دو اسم محمد و بهراد (ستوده و جوانمرد نیکو)

ترکیب دو اسم حسن و رضا (نیکو و خشنود)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید