ناطق

سخن گو، خطیب

جنسیت اسم ناطق

پسر

ناطق به انگلیسی

nategh

تعداد ناطق ها در ایران

1,131

تلفظ ناطق به فارسی

ناطِق

ریشه اسم ناطق

عربی

تلفظ ناطق به انگلیسی

/nāteq/

رنگ اسم ناطق

قرمز

ابجد اسم ناطق

160

ابجد وسیط اسم ناطق

16

ابجد صغیر اسم ناطق

7

درباره نام ناطق

ناطق یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ناطق پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ناطق که در انگلیسی به صورت nategh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,131 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ناطق

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ناطق و معنی اسم ناطق

ریشه اسم ناطق

همانطور که گفتیم ریشه اسم ناطق عربی می باشد و تلفظ ناطق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناطِق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāteq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ناطق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ناطق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ناطق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ناطق در فرهنگ فارسی عمید:
۱. نطق‌کننده؛ سخنران.
۲. گوینده؛ سخنگو.
۳. [قدیمی] آشکارا؛ واضح.

معنی اسم ناطق در فرهنگ فارسی معین:
۱.نطق کننده ، گوینده ۲. سخنران ، خطیب ۳. اموال جاندار مانند چهارپا، غلام .

معنی اسم ناطق در ثبت احوال

۱- سخنران؛ گوينده، سخن‌گو؛ داراي توانايي سخن گفتن، گويا؛ ۲- (در قديم) آشكارا، واضح، بيّن؛ ۳-(در قديم) آشكار كننده، بازگو كننده؛ ۴- (در اديان) در نزد شيعه‌ي اسماعيلي، پیامبر اسلام(ص).

حروف ابجد و طالع بینی نام ناطق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ناطق عدد " 160 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ناطق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ناطق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ناطق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ناطق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سزاوار، آراسته، زیبا، شایسته

آن که مورد احترام است و نسبت به دیگران سمت بزرگی دارد

فلزی سفید رنگ و گران بها

داراي حشمت و شكوه

بسیار ستوده‌تر، پسندیده‌تر، نام پیامبر اسلام (ص)

مهربان

خبر خوش، مژده، وعده نیک

مشتاق و آرزومند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید