ناصر

ياري كننده، از نام‌های پروردگار

جنسیت اسم ناصر

پسر

ناصر به انگلیسی

naser

تعداد ناصر ها در ایران

714,603

تلفظ ناصر به فارسی

ناصر

ریشه اسم ناصر

عربی

تلفظ ناصر به انگلیسی

/nāser/

رنگ اسم ناصر

طلایی

ابجد اسم ناصر

341

ابجد وسیط اسم ناصر

17

ابجد صغیر اسم ناصر

8

درباره نام ناصر

ناصر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ناصر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ناصر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 714,603 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ناصر

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ناصر و معنی اسم ناصر

ریشه اسم ناصر

همانطور که گفتیم ریشه اسم ناصر عربی می باشد و تلفظ ناصر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناصر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāser/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ناصر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ناصر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ناصر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ناصر در لغت‌نامه دهخدا :
یاریگر، رهاننده، یاری دهنده، یاری کننده، نصرت کننده، مددکار، فریادرس، معین، فیروزی دهنده، رفیق، همراه، یار، یاور، جمع: نصار. نصر. انصار.

معنی اسم ناصر در فرهنگ فارسی :
یاری کننده مددکار، یاور. جمع: انصارنصار. نامی است ازنام‌های خدای تعالی.

معنی اسم ناصر در فرهنگ معین :
یاری گر، یاری کننده. جمع: نصار. انصار.

معنی اسم ناصر در فرهنگ فارسی عمید :
یاری کننده، یار و یاور.

معنی اسم ناصر در ثبت احوال

۱- (در قديم) نصرت دهنده، ياري كننده؛ ۲- (اَعلام) ۱) ناصرخسرو: [۳۹۴-۴۸۱ قمری] حکیم، شاعر و نویسنده‌ي ایرانی، متولد قباديان بلخ.
پیشوای اسماعیلیان خراسان، مؤلف سفرنامه، که گزارش سفر هفت ساله‌ي او به سرزمینهای اسلامی است، جامعالحکمتین، خوانالاخوان، گشایش و رهای ش، زادالمسافرین، وجه دین.
۲) ناصر: لقب ابوالعباس احمد، خلیفه‌ي عباسی [۵۷۵-۶۲۲ قمری]، معاصر با محمّد خوارزمشاه و چنگیزخان مغول.

حروف ابجد و طالع بینی نام ناصر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ناصر عدد " 341 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ناصر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ناصر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ناصر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ناصر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرتین

دانش خدایی و خداشناسی

بزرگترین قاره

ترکیب دو اسم محمد و سلمان (ستوده و بدون عیب)

ترکیب دو اسم امیر و شهریار (فرمانروا و بزرگ شهر)

(به مجاز) دوست داشتنی، خوشایند، زیبا، گرامي، عزيز، خوش سخن و دلنشین

معدنی، استخراج شده از معدن، (به مجاز) داراي ارزش و قيمت

باران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران