نازی

منسوب به ناز، نازدار، آن که بسیار ناز کند، پرناز

جنسیت اسم نازی

دختر

نازی به انگلیسی

nazi

تعداد نازی ها در ایران

95,439

تلفظ نازی به فارسی

نازي

ریشه اسم نازی

فارسی

تلفظ نازی به انگلیسی

/nāzi/

رنگ اسم نازی

صورتی

ابجد اسم نازی

68

ابجد وسیط اسم نازی

20

ابجد صغیر اسم نازی

14

درباره نام نازی

نازی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نازی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نازی که در انگلیسی به صورت nazi نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 95,439 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نازی

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نازی و معنی اسم نازی

ریشه اسم نازی

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازی فارسی می باشد و تلفظ نازی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāzi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نازی در لغت‌نامه دهخدا :
اهل ناز. پرناز. نازو. که ناز می‌کند. که اهل ناز است. نازی نازی؛ کلمه‌ای که بدان کودکان را نوازش دهند آنگاه که دست بر سر آنان کشند. نازی دهی است جزء دهستان رستاق بخش خمین شهرستان م حلات. در ۷هزارگزی شمال خمین و ۳هزارگزی مشرق راه شوسه ٔ خمین به اراک، در جلگه‌ای واقع شده است. هوایش معتدل و سکنه اش ۴۳۶ نفر است. آب آن از چشمه سار تأمین می‌شود. محصولش غلات و بنشن و چغندرقند است. شغل اهالی زراعت و صنعت دستی آنان قالیچه بافی است. راه فرعی به خمین دارد.

معنی اسم نازی در فرهنگ فارسی معین :
آن که بسیار ناز کند، پرناز. زیبا، جمیل، نامی است جهت دختران. هنگام ناز و نوازش کردن کسی یا چیزی بیان شود.

معنی اسم نازی در فرهنگ فارسی عمید :
پیرو حزب ناسیونالیسم افراطی آلمان.

معنی اسم نازی در ثبت احوال

(ناز + ي (پسوند نسبت)) ۱- منسوب به ناز؛ ۲- (در گفتگو) نازدار؛ ۳- آن كه بسيار ناز كند، پر ناز؛ ۴- (به مجاز) زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازی عدد " 68 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نازی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نازنین و زینب (دوست داشتنی و زینت پدر)

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

معرب ايرسا، گل زنبق زيرشاخه گل سوسن

در شب سير كردن، معراج پيامبر اسلام (ص)، نام هفدهمین سوره قرآن مجید

پادشاه چون شير

سبزه، گندمگون

تزيين شده، آراسته

نام خاندانی از موبدان زرتشتی، ساكت و بی‌صدا، سیمرغ، دانا و باخرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید