نازیک

نازی، منسوب به ناز

جنسیت اسم نازیک

دختر

نازیک به انگلیسی

nazik

تعداد نازیک ها در ایران

852

تلفظ نازیک به فارسی

نازيک

ریشه اسم نازیک

ترکی

تلفظ نازیک به انگلیسی

/nāzik/

رنگ اسم نازیک

قرمز

ابجد اسم نازیک

88

ابجد وسیط اسم نازیک

28

ابجد صغیر اسم نازیک

16

درباره نام نازیک

نازیک یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نازیک را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نازیک، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 852 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نازیک

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نازیک و معنی اسم نازیک

ریشه اسم نازیک

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازیک ترکی می باشد و تلفظ نازیک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازيک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāzik/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازیک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازیک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازیک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نازک، باریک، ظریف، لطیف، نازی، منسوب به ناز

معنی اسم نازیک در ثبت احوال

نازك، باريك، ظريف، لطيف.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازیک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازیک عدد " 88 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازیک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نازیک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازیک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازیک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ماه و نسا (زیبا و زنان)

نام نوعی پرنده

ترکیب دو اسم محمد و جواد (ستوده و بخشنده)

ترکیب دو اسم محمد و عادل (ستوده و دادگر)

حکیم و فیلسوف مشهور یونانی ملقب به معلم اول

فروزان، مهره‌ای در بازی شطرنج، وزیر

صاحب اختيار، برگزیده شده، گزیننده، عالی

خادم کعبه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید