نازیلا

دختر طناز و عشوه گر

جنسیت اسم نازیلا

دختر

نازیلا به انگلیسی

nazila

تعداد نازیلا ها در ایران

71,970

تلفظ نازیلا به فارسی

نازيلا

ریشه اسم نازیلا

ترکی , فارسی

تلفظ نازیلا به انگلیسی

/nāzilā/

رنگ اسم نازیلا

زرد

ابجد اسم نازیلا

99

ابجد وسیط اسم نازیلا

27

ابجد صغیر اسم نازیلا

18

درباره نام نازیلا

نازیلا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نازیلا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نازیلا، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 71,970 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نازیلا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نازیلا و معنی اسم نازیلا

ریشه اسم نازیلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازیلا ترکی , فارسی می باشد و تلفظ نازیلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازيلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāzilā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازیلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازیلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازیلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نازیلا در واژه‌نامه آزاد :
زیبا، دلربا، الهه زرتشت

نازیلا واژه‌ای ترکی است به معنای "نازِ ایل". معنایی نزدیک به ایلناز و الناز دارد. در زبان فارسی به معنی زیبا، دل ‌ربا، د‌ل‌بر است. به کردی به معنی ناز ایل و طایفه است در زرتشتی نام یک فرشته یا الهه زردشتی است.


معنی اسم نازیلا در ثبت احوال

با ناز و كرشمه، با ناز.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازیلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازیلا عدد " 99 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازیلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نازیلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازیلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازیلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ناله کرده زاری کرده

در خور، شایسته، (در قدیم) گوارا و خوش، دور از رنج

شب طولانی و بسیار تاریک

دلیل و حجت دین

فشار، هجوم، اشک

ترکیب دو اسم امیر و فاضل (پادشاه و دارای فضیلت و برتری)

ترکیب دو اسم جهان و آفرین (دنیا و ستایش)

منسوب به بدر، ماه تمام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید