نازنین

بسيار دوست داشتني، با ارزش، زیبا و ظریف، عزيز و گرامي، معشوق

جنسیت اسم نازنین

دختر

نازنین به انگلیسی

nazanin

تعداد نازنین ها در ایران

372,465

تلفظ نازنین به فارسی

نازنين

ریشه اسم نازنین

فارسی

تلفظ نازنین به انگلیسی

/nāzanin/

رنگ اسم نازنین

طلایی

ابجد اسم نازنین

168

ابجد وسیط اسم نازنین

24

ابجد صغیر اسم نازنین

24

درباره نام نازنین

نازنین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نازنین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نازنین که در انگلیسی به صورت nazanin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 372,465 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نازنین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نازنین و معنی اسم نازنین

ریشه اسم نازنین

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازنین فارسی می باشد و تلفظ نازنین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازنين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāzanin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازنین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازنین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازنین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نازنین در لغت‌نامه دهخدا :
(صفت نسبی) از: ناز + نین (نسبت)، دارنده ٔ ناز، معشوق، لطیف و ظریف، چیزی که به ناز نسبت داشته باشد، نا زکننده، نازنده، صاحب ناز، با ناز.

معنی اسم نازنین در فرهنگ فارسی :
دارنده ناز، نازکننده، لطیف و ظریف (صفت معشوق)، دوست داشتنی گرامی، بناز و نعمت پرورده، با ارزش، نفیس، گرانبها، (اسم) معشوق ظریف.

معنی اسم نازنین در فرهنگ معین :
دوست داشتنی، زیبا، ظریف، معشوق.

معنی اسم نازنین در فرهنگ فارسی عمید :
دارای ناز، نازک اندام، خوش اندام، لطیف، دلربا.

معنی اسم نازنین در ثبت احوال

۱- بسيار دوست داشتني، عزيز و گرامي، زيبا، ظريف؛ ۲- (به مجاز) گرانمايه، با ارزش؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) معشوق و دلبر؛ ۴- (در قديم) شخص زيبا و ظريف؛ ۵-(در قديم) نازكننده، نازنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازنین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازنین عدد " 168 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازنین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم نازنین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازنین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازنین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و معصومه (رانده شده از آتش و بی‌گناه)

منسوب به فرید، يگانه، يكتا، بی‌نظير، بی‌مانند

ترکیب دو اسم محمد و دانیال (ستوده و قضاوت خدا)

خوش‌رو، خنده‌رو

دارنده‌ی مقام و مرتبه‌ی مهم، عزيز، گرامی، محترم، اصيل

شأن و شکوه ماه

مسرور، شاد و بانشاط

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران