نازنین رقیه

ترکیب دو اسم نازنین و رقیه (بسیار دوست داشتنی و افسون)

جنسیت اسم نازنین رقیه

دختر

نازنین رقیه به انگلیسی

nazanin-roghaye

تعداد نازنین رقیه ها در ایران

10,888

تلفظ نازنین رقیه به فارسی

نازنين‌رقیه

ریشه اسم نازنین رقیه

فارسی , عربی

تلفظ نازنین رقیه به انگلیسی

/n.-roqaye/

رنگ اسم نازنین رقیه

قرمز

ابجد اسم نازنین رقیه

483

ابجد وسیط اسم نازنین رقیه

51

ابجد صغیر اسم نازنین رقیه

33

درباره نام نازنین رقیه

نازنین رقیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نازنین رقیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نازنین رقیه که در انگلیسی به صورت nazanin-roghaye نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 10,888 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نازنین رقیه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم نازنین رقیه و معنی اسم نازنین رقیه

ریشه اسم نازنین رقیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازنین رقیه فارسی , عربی می باشد و تلفظ نازنین رقیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازنين‌رقیه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /n.-roqaye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازنین رقیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازنین رقیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازنین رقیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم نازنین و رقیه :
نازنین: بسیار دوست داشتنی، با ارزش، زیبا و ظریف، عزیز و گرامی، معشوق
رقیه: دعا، افسون، نام دختر امام حسین (ع)

معنی اسم نازنین رقیه در ثبت احوال

۱- رقیه‌ي دوست داشتنی؛ ۲- رقیه‌ي عزیز و گرامی؛ ۳- رقیه‌ي زیبا و گرانمایه.
نازنین و رقیه.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازنین رقیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازنین رقیه عدد " 483 " و ابجد وسیط " 51 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازنین رقیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نازنین رقیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازنین رقیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازنین رقیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز) زاییده‌ي ایل، فرزند ایل

زيبارويي از ايل و قبيله

آبی دریا ، به رنگ نیل، نیلی

تر و تازگی

باد ملایم و خنک، بوی خوش

بسیار مهربان، بخشاینده، از صفات و نام‌های پروردگار

ترکیب دو اسم محمد و عدنان (ستوده و نام یکی از اجداد پیامبر)

به یاد بمان، (به مجاز) عزیز و گرامی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید