نازلار

زیبایی‌ها و قشنگی‌ها، (به مجاز) دختری که زیباست و ناز دارد

جنسیت اسم نازلار

دختر

نازلار به انگلیسی

nazlar

تعداد نازلار ها در ایران

1,214

تلفظ نازلار به فارسی

نازلار

ریشه اسم نازلار

ترکی , فارسی

تلفظ نازلار به انگلیسی

/nāzlār/

رنگ اسم نازلار

طلایی

ابجد اسم نازلار

289

ابجد وسیط اسم نازلار

25

ابجد صغیر اسم نازلار

19

درباره نام نازلار

نازلار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نازلار دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نازلار که در انگلیسی به صورت nazlar نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,214 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نازلار

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم نازلار و معنی اسم نازلار

ریشه اسم نازلار

همانطور که گفتیم ریشه اسم نازلار ترکی , فارسی می باشد و تلفظ نازلار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نازلار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nāzlār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نازلار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نازلار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نازلار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. نازها ۲. زیبایی ها و قشنگی ها ۳. (به مجاز) ویژگی دختری که ناز دارد و زیبا و قشنگ است

معنی اسم نازلار در ثبت احوال

(ناز + لار = پسوند جمع در ترکی)، 1- نازها؛ 2- زیبایی ها و قشنگی ها؛ 3- (به مجاز) ویژگی دختری که ناز دارد و زیبا و قشنگ است.

حروف ابجد و طالع بینی نام نازلار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نازلار عدد " 289 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نازلار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نازلار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نازلار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نازلار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گیاهی است معطر از تیره ی چتریان

رحم کننده، رحمت آورنده

رشد دادن کسی یا چیزی، تربیت کردن، پرورش دادن

قاضي، داور، حاكم، پاداش دهنده، يكي از اسما الهي، فرمانده

فاضل، دانشمند، حکیم

ترکیبی از دو اسم احمد و علی (ستوده‌تر و بلندقدر)

خجسته، شکوهمند، مبارک

ترکیب دو اسم فاطمه و صبا (رانده شده از آتش و باد خنک)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید