نارینه

سرخ گون، زیبارو

جنسیت اسم نارینه

دختر

نارینه به انگلیسی

narine

تعداد نارینه ها در ایران

1,122

تلفظ نارینه به فارسی

نارینه

ریشه اسم نارینه

ارمنی

تلفظ نارینه به انگلیسی

/nārine/

رنگ اسم نارینه

سبز

ابجد اسم نارینه

316

ابجد وسیط اسم نارینه

28

ابجد صغیر اسم نارینه

19

درباره نام نارینه

نارینه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نارینه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نارینه که در انگلیسی به صورت narine نوشته میشود و به دلیل ریشه ارمنی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,122 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نارینه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نارینه و معنی اسم نارینه

ریشه اسم نارینه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نارینه ارمنی می باشد و تلفظ نارینه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نارینه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nārine/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نارینه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نارینه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نارینه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به انار
انار: میوه ای خوراکی با دانه های قرمز یا سفید فراوان و مزه ترش یا شیرین


منسوب به آتش
آتش: حرارت توأم با نور، یکی از عناصر اربعه، (به مجاز) حرارت و گرما

معنی اسم نارینه در ثبت احوال

(نار = انار، آتش + اینه /-ine/ (پسوند نسبت)، 1- منسوب به انار؛ 2- منسوب به آتش؛ 3- (به مجاز) سرخ گون؛ 4- زیبارو

حروف ابجد و طالع بینی نام نارینه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نارینه عدد " 316 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نارینه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نارینه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نارینه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نارینه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم یوسف و رضا (خواهد افزود و خشنود)

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

پناه، امید، نفس، فریاد

فروزنده، شعله ور، مشتعل، روشن، تابناک، درخشنده

گران‌بها، باارزش، عالی، نیکو

جاهاي مرتفع

فرشیدورد، شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

آنچه بر آن نظر بیفتد و به چشم دیده شود، چهره، صورت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید