نارینا

منسوب به نارین، آتش، (به مجاز) زیبارو و سرخ رنگ مثل دانه انار

جنسیت اسم نارینا

دختر

نارینا به انگلیسی

narina

تعداد نارینا ها در ایران

1,188

تلفظ نارینا به فارسی

نارينا

ریشه اسم نارینا

فارسی , عربی

تلفظ نارینا به انگلیسی

/nārinā/

رنگ اسم نارینا

نیلی

ابجد اسم نارینا

312

ابجد وسیط اسم نارینا

24

ابجد صغیر اسم نارینا

15

درباره نام نارینا

نارینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نارینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نارینا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,188 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نارینا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نارینا و معنی اسم نارینا

ریشه اسم نارینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نارینا فارسی , عربی می باشد و تلفظ نارینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نارينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nārinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نارینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نارینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نارینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به نارین
نارین: منسوب به نار، آتش، (به مجاز) زیبارو و سرخ رنگ مثل دانه انار


بانوی تر و تازه، دختر ظریف، همچنین دختر بر افروخته و آتشین

معنی اسم نارینا در ثبت احوال

(نارين + ا (پسوند نسبت))، منسوب به نارين

حروف ابجد و طالع بینی نام نارینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نارینا عدد " 312 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نارینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نارینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نارینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نارینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گوارا باد، نوش باد

ترکیب دو اسم ماه و نگار (زیبا و معشوق)

ترکیب دو اسم محمد و آرش (ستوده و درخشنده)

گلِ ماه، (به مجاز) زيبارو

سپیده دم، پگاه، از نيمه شب تا اذان صبح

ترکیب دو اسم امیر و پویان (فرمانروا و شتابان)

تپه‌های به هم پیوسته‌ی دامنه کوه، نام یکی از هفت دستگاه موسیقی ایرانی

ترکیب دو اسم محمد و آریا (ستوده و نجیب)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید