ناروین

انار کوچک، (به مجاز) سرخگون و زیباروی

جنسیت اسم ناروین

دختر

ناروین به انگلیسی

narvin

تعداد ناروین ها در ایران

783

تلفظ ناروین به فارسی

ناروین

ریشه اسم ناروین

عربی

تلفظ ناروین به انگلیسی

/nārvin/

رنگ اسم ناروین

طلایی

ابجد اسم ناروین

317

ابجد وسیط اسم ناروین

29

ابجد صغیر اسم ناروین

20

درباره نام ناروین

ناروین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ناروین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ناروین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 783 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ناروین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ناروین و معنی اسم ناروین

ریشه اسم ناروین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ناروین عربی می باشد و تلفظ ناروین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناروین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nārvin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ناروین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ناروین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ناروین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ناروین: نار= انار + وین (پسوند تصغیر، پسوند مکان)

معنی اسم ناروین در ثبت احوال

(نار= انار + وین (پسوند تصغیر، پسوند مکان))، ۱- انار کوچک؛ ۲- انارستان؛ ۳- (به مجاز) سرخگون و زیباروی.

حروف ابجد و طالع بینی نام ناروین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ناروین عدد " 317 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ناروین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ناروین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ناروین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ناروین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آمرزنده دشمن، از پیش آمرزیده

هر يك از بخش‌های صد و چهارده‌گانه‌ی قرآن كه خود شامل چند آيه است

شاپور، پسر شاه، شاهزاده

بازگشت به سوی خدا، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

بانوی با وقار، متین، موقر، خوش نظر، خو

نام یک گیاه

لطیف بودن، (به مجاز) مهربان

بانوی زیباروی، دختر نیکو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید