نارون (ناروان)

نام نوعی درخت

جنسیت اسم نارون (ناروان)

دختر

نارون (ناروان) به انگلیسی

narvan

تعداد نارون (ناروان) ها در ایران

573

تلفظ نارون (ناروان) به فارسی

ناروَن

ریشه اسم نارون (ناروان)

فارسی

تلفظ نارون (ناروان) به انگلیسی

/nārvan/

رنگ اسم نارون (ناروان)

سبز

ابجد اسم نارون (ناروان)

307

ابجد وسیط اسم نارون (ناروان)

39

ابجد صغیر اسم نارون (ناروان)

39

درباره نام نارون (ناروان)

نارون (ناروان) یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نارون (ناروان) دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نارون (ناروان) که در انگلیسی به صورت narvan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 573 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نارون (ناروان)

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم نارون (ناروان) و معنی اسم نارون (ناروان)

ریشه اسم نارون (ناروان)

همانطور که گفتیم ریشه اسم نارون (ناروان) فارسی می باشد و تلفظ نارون (ناروان) در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناروَن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nārvan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نارون (ناروان) بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نارون (ناروان) در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نارون (ناروان) در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم نارون در لغت نامه دهخدا:
درختی است بغایت خوش اندام و پر برگ و سایه دار، درخت بسیار سایه است، همیشه جوان، به زمستان و تابستان یکی باشد، برگش به برگ بید مانند است. درختی است سخت راست بالا و پیشه وران از چوب آن دست افزار و آلات سازند.


معنی اسم نارون در فرهنگ فارسی:
درخت آتش، نام بیشه ای است در مازندران نزدیک به بیشه تهمیشه. درختی بزرگ و پرشاخ و برگ و چتری، برگهای بیضی و، دندانه دار، در باغها و کنار خیابان ها کاشته می شود، ناروان و ناروند هم گویند.


معنی اسم نارون در فرهنگ معین:
درختی است بزرگ و پرشاخ و برگ بدون میوه و با برگ هایی بیضی شکل و دندانه دار.

معنی اسم نارون در فرهنگ فارسی عمید:
درختی بزرگ و پرشاخ و برگ و چتری با برگ های بیضی و دندانه دار که در باغ ها و کنار خیابان ها کاشته می شود.

معنی اسم نارون (ناروان) در ثبت احوال

(در گياهي) ۱- گروهي از گياهان درختي برگ ريز زينتي يا جنگلي خودرو كه ميوه‌ي فندقه‌ي بالدار آنها اوايل فروردين مي‌رسد، آغال پشه؛ ۲- درختي برگ ريز كه در همه جا پراكنده و از جمله درختان جنگلي نقاط معتدل است.

حروف ابجد و طالع بینی نام نارون (ناروان)

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نارون (ناروان) عدد " 307 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 39 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نارون (ناروان) گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نارون (ناروان) چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نارون (ناروان)

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نارون (ناروان)

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و پاشا (فرمانروا و بزرگ)

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

انعکاس صوت

بزرگ‌تر، لقب حضرت زينب (س)

نرم و لطیف چون پرند، زیبارو

افروز، شهاب، تابان و سوزاننده

باشکوه و بزرگ

نام پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید