ناردین

گیسو، زلف

جنسیت اسم ناردین

دختر

ناردین به انگلیسی

nardin

تعداد ناردین ها در ایران

966

تلفظ ناردین به فارسی

ناردین

ریشه اسم ناردین

فارسی

تلفظ ناردین به انگلیسی

/nārdin/

رنگ اسم ناردین

طلایی

ابجد اسم ناردین

315

ابجد وسیط اسم ناردین

27

ابجد صغیر اسم ناردین

18

درباره نام ناردین

ناردین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ناردین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ناردین که در انگلیسی به صورت nardin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 966 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ناردین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ناردین و معنی اسم ناردین

ریشه اسم ناردین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ناردین فارسی می باشد و تلفظ ناردین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناردین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nārdin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ناردین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ناردین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ناردین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ناردین در فرهنگ فارسی عمید:
سنبل رومی، ریشه‌ای شبیه مامیران.

معنی اسم ناردین در ثبت احوال

1- (در گیاهی) گل خوشه ای بلند، به هم فشرده، و معطر به رنگ های قرمز، آبی، سفید و زرد؛ 2- (در گیاهی) گیاه این گل پیازدار، علفی، پایا، و از خانواده ی سوسن است؛ 3- (در گیاهی) خوشه ی بعضی گیاهان مانند جو و گندم؛ 4- (در قدیم) (به مجاز) گیسو، زلف؛ 5- (در قدیم) (به مجاز) موی صورت.

حروف ابجد و طالع بینی نام ناردین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ناردین عدد " 315 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ناردین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ناردین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ناردین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ناردین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شکوهمند، دارای جلال

ترکیب دو اسم محمد و پاشا ( ستوده و بزرگ )

ترکیب دو اسم محمد و وحید (ستوده و یکتا)

گرانمایه و با ارزش، آسوده و آرام

مظهر قدرت و پیروزی در ادبیات فارسی،نام عقل فلک هشتم در ایران باستان

ترکیب دو اسم محمد و شهریار (ستوده و پادشاه)

همیشه بهار، همیشه جوان، گیاهی که همیشه سبز است

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید