نادیه

ندا دهنده، صدا کننده، حادثه

جنسیت اسم نادیه

دختر

نادیه به انگلیسی

nadiye

تعداد نادیه ها در ایران

32,784

تلفظ نادیه به فارسی

ناديه

ریشه اسم نادیه

عربی

تلفظ نادیه به انگلیسی

/nādiye/

رنگ اسم نادیه

زرد

ابجد اسم نادیه

70

ابجد وسیط اسم نادیه

22

ابجد صغیر اسم نادیه

16

درباره نام نادیه

نادیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نادیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نادیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 32,784 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نادیه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم نادیه و معنی اسم نادیه

ریشه اسم نادیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم نادیه عربی می باشد و تلفظ نادیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناديه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nādiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نادیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نادیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نادیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ندا دهنده، ندا کننده ، ندادهنده، صدا کننده.

معنی نادیه در فرهنگ فارسی عمید:
(صفت) مونثِ نادی، جمع: نوادی، (اسم) حادثه.

معنی اسم نادیه در ثبت احوال

(مؤنث نادي)، ندا دهنده، ندا كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام نادیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نادیه عدد " 70 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نادیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نادیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نادیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نادیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رستگار، چیره

زیبایی جاوید و همیشگی، همیشه زیبارو

امیر، سردار، شاهزاده، شادابی و تر و تازگی

سرو صدا و جنجال

نام چهارمین سوره‌ی قرآن کریم، زنان

منور

نام دختر پادشاه ماد

صدای جریان شدید آب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید