ناجیه

مونث ناجی، مسلمانان

جنسیت اسم ناجیه

دختر

ناجیه به انگلیسی

najiyeh

تعداد ناجیه ها در ایران

3,936

تلفظ ناجیه به فارسی

ناجيه

ریشه اسم ناجیه

عربی

تلفظ ناجیه به انگلیسی

/nājiye/

رنگ اسم ناجیه

طلایی

ابجد اسم ناجیه

69

ابجد وسیط اسم ناجیه

21

ابجد صغیر اسم ناجیه

15

درباره نام ناجیه

ناجیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ناجیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ناجیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,936 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ناجیه

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ناجیه و معنی اسم ناجیه

ریشه اسم ناجیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم ناجیه عربی می باشد و تلفظ ناجیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ناجيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nājiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ناجیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ناجیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ناجیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ناجیه در فرهنگ فارسی:
مونث ناجی . یا امت ناجیه . مسلمانان . یا فرقه ناجیه. مسلمانان . توضیح شیعیان خود را بدین نامها خوانند.
محله ایست در بصره موضعی است در بصره


معنی اسم ناجیه در لغت نامه دهخدا:
نجات یابنده و رستگار از عقوبت. رستگار از عقوبت. رهنده و خلاص شونده.

معنی اسم ناجیه در ثبت احوال

(مؤنث ناجي)، ناجي.

حروف ابجد و طالع بینی نام ناجیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ناجیه عدد " 69 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ناجیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ناجیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ناجیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ناجیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فرستاده شده، فرستنده، رسول صاحب كتاب، ساده و روان

آتش، نام نهمین ماه از سال شمسی، نام فرشته نگهبان آتش نزد ايرانيان باستان، نام روز نهم از هر ماه شمسی در ايران قديم

هدیه خدا

بنده پروردگار هدایت کننده

تحسين، ستايش، سپاس، تبريك، آفرينش، دعا

درختی که میوه و برگ آن مصرف دارویی دارد، از واژه‌های قرآنی

زن پاك از پليدی و عيوب، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید