نائیریکا

بانو، زن

جنسیت اسم نائیریکا

دختر

نائیریکا به انگلیسی

nairika

تعداد نائیریکا ها در ایران

531

تلفظ نائیریکا به فارسی

نائيريکا

ریشه اسم نائیریکا

اوستایی

تلفظ نائیریکا به انگلیسی

/nā’irikā/

رنگ اسم نائیریکا

نیلی

ابجد اسم نائیریکا

302

ابجد وسیط اسم نائیریکا

40

ابجد صغیر اسم نائیریکا

13

درباره نام نائیریکا

نائیریکا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم نائیریکا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم نائیریکا که در انگلیسی به صورت nairika نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 531 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم نائیریکا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم نائیریکا و معنی اسم نائیریکا

ریشه اسم نائیریکا

همانطور که گفتیم ریشه اسم نائیریکا اوستایی می باشد و تلفظ نائیریکا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نائيريکا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nā’irikā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نائیریکا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نائیریکا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نائیریکا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بانو، زن

معنی اسم نائیریکا در ثبت احوال

(اوستايي) بانو، زن.
[برابر با واژه‌ي اوستايي « نائيريكا/ nairika» به معنی زن صالحه‌ي شوهر کرد].

حروف ابجد و طالع بینی نام نائیریکا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نائیریکا عدد " 302 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نائیریکا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نائیریکا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نائیریکا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نائیریکا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

نام همسر فرعون که زني صالح بود و موسی را از نیل گرفت و از او مراقبت کرد، ستون، اندوهگین

خاموش، بي صدا، ساكت

بسیار راست گو، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)

ترکیب دو اسم محمد و ایوب (ستوده و بازگشت به سوی خدا)

سیاوش

(در نجوم) فلک نهم، پارچه ابریشمی گرانبها، پرنیان، نام اقیانوسی بین اروپا و آمریکا

ترکیب دو اسم حسین و سالار (نیکو و رهبر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید