نائله

يابنده، بهره‌مند، كسی كه به مقصود و مطلوب خود برسد

جنسیت اسم نائله

دختر

نائله به انگلیسی

naele

تعداد نائله ها در ایران

6,042

تلفظ نائله به فارسی

نائِله

ریشه اسم نائله

عربی

تلفظ نائله به انگلیسی

/nā’ele/

رنگ اسم نائله

صورتی

ابجد اسم نائله

96

ابجد وسیط اسم نائله

14

ابجد صغیر اسم نائله

14

درباره نام نائله

نائله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم نائله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم نائله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 6,042 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم نائله

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم نائله و معنی اسم نائله

ریشه اسم نائله

همانطور که گفتیم ریشه اسم نائله عربی می باشد و تلفظ نائله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " نائِله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /nā’ele/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم نائله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم نائله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم نائله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث نائل.
یابنده، بهره‌مند، کسی که به مقصود و مطلوب خود برسد، آن که به مقصود رسیده است.
نام همسر عثمان خلیفه سوم.

معنی اسم نائله در ثبت احوال

(مؤنث نائل)، ۱- يابنده، بهره‌مند؛ ۲- كسي كه به مقصود و مطلوب خود برسد.+ ن.ک.
نائل.

حروف ابجد و طالع بینی نام نائله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم نائله عدد " 96 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “ن” شروع می‌شود، از نظر اخلاقی ممکن است دارای کینه‌توزی و متغیر در برخورد با دیگران باشند. آنها توجهی به ظاهر خود دارند و حقوق خود را رعایت می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم نائله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم نائله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم نائله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم نائله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم مهر و آذین (محبت و زینت)

مانند گل، (به مجاز) زیبارو و لطیف

سنبل کشور و ملت

نگهداری و بازداشت از ناروا.

آفریده خداوند، داده شاه، بخشیده شاه

تجربه، امتحان و آزمایش

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

شادی، خوشی، سرزندگی، شوق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید