یکتا

یگانه، بی‌نظیر، بی‌همتا، تنها، صميمي، يك رنگ، بي‌ريا

جنسیت اسم یکتا

دختر

یکتا به انگلیسی

yekta

تعداد یکتا ها در ایران

102,321

تلفظ یکتا به فارسی

يکتا

ریشه اسم یکتا

فارسی

تلفظ یکتا به انگلیسی

/yektā/

رنگ اسم یکتا

صورتی

ابجد اسم یکتا

431

ابجد وسیط اسم یکتا

23

ابجد صغیر اسم یکتا

8

درباره نام یکتا

یکتا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یکتا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یکتا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 102,321 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یکتا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم یکتا و معنی اسم یکتا

ریشه اسم یکتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یکتا فارسی می باشد و تلفظ یکتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يکتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yektā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یکتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یکتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یکتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یکتا در فرهنگ فارسی عمید :
تنها، یگانه، بی‌همتا، بی‌مانند، بی‌نظ یر.

معنی اسم یکتا در لغت نامه دهخدا :
یکتا به معنی یک عدد باشد،یک عدد، یک تاه،یک لنگه، یک عدد، یک دانه، یکی.


معنی اسم یکتا در فرهنگ فارسی معین :
تنها، بی‌نظیر، بی‌مانند.

معنی اسم یکتا در ثبت احوال

۱- يگانه، بي‌نظير، تنها؛ ۲- (در قديم) تنها، فرد، منفرد؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) جدا، بي‌نياز، فارغ؛ ۴- مستقيم، راست؛ ۵- مخلص، صميمي؛ يك رنگ، بي‌ريا؛ ۶- (در قديم) به تنهايي؛ ۷- ساز زهي كه فقط يك سيم يا وتر بر آن بسته باشند.

حروف ابجد و طالع بینی نام یکتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یکتا عدد " 431 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یکتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم یکتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یکتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یکتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و امین (ستوده و امانت‌دار)

مقدس

دختر زیبا و محبوب

ترکیب دو اسم محمد و مسیح (ستوده و لقب حضرت عیسی(ع))

آن که خداوند با او سخن گفته است، لقب موسی (ع)

نام دختر امام موسی کاظم (ع) و مادر امام جعفرصادق (ع)

ترکیب دو اسم محمد و بنیامین (ستوده و برادر حضرت یوسف)

لفظی كه در جشن‌ها (عروسی ها) برای ابراز شادی میگویند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران