یوکابد

خداوند مجد و بزرگ

جنسیت اسم یوکابد

دختر

یوکابد به انگلیسی

yukabed

تعداد یوکابد ها در ایران

1,798

تلفظ یوکابد به فارسی

يوکابِد

ریشه اسم یوکابد

عبری

تلفظ یوکابد به انگلیسی

/yukābed/

رنگ اسم یوکابد

بنفش

ابجد اسم یوکابد

43

ابجد وسیط اسم یوکابد

31

ابجد صغیر اسم یوکابد

16

درباره نام یوکابد

یوکابد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یوکابد دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یوکابد که در انگلیسی به صورت yukabed نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,798 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یوکابد

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم یوکابد و معنی اسم یوکابد

ریشه اسم یوکابد

همانطور که گفتیم ریشه اسم یوکابد عبری می باشد و تلفظ یوکابد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يوکابِد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yukābed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یوکابد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یوکابد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یوکابد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یوکابد در لغت‌نامه دهخدا:
مادر هارون و موسی و مریم و عمه ٔ زوجه ٔ عمرام لاوی

معنی اسم یوکابد در ثبت احوال

۱- به معني «خداوند مجداست»؛ ۲- (اَعلام) مادر هارون و موسي و مريم و عمه‌ي زوجه‌ي عمرام لاوي.

حروف ابجد و طالع بینی نام یوکابد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یوکابد عدد " 43 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یوکابد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یوکابد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یوکابد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یوکابد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا و سرخ روی

با ناز راه رونده، کسی که با ناز راه می‌رود

نام سنگی قیمتی به رنگ زرد و صورتی یا جگری

نام دیگر ساز تنبور، ابر سفید، رباب نام همسر امام حسين (ع)

ترکیب دو اسم محمد و نصیر (ستوده و یاور)

هدیه خدا

برآور، بپذیر، اجابت کن، از نام‌های خداوند

توجه، نگرش، مهرباني، لطف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید