یونس

کبوتر، دهمین سورۀ قرآن کریم، نام يكي از پیامبران بني اسرائيل

جنسیت اسم یونس

پسر

یونس به انگلیسی

yunos

تعداد یونس ها در ایران

297,033

تلفظ یونس به فارسی

يونس

ریشه اسم یونس

عبری

تلفظ یونس به انگلیسی

/yuno(e)s/

رنگ اسم یونس

سبز

ابجد اسم یونس

126

ابجد وسیط اسم یونس

18

ابجد صغیر اسم یونس

18

درباره نام یونس

یونس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یونس پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یونس که در انگلیسی به صورت yunos نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 297,033 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یونس

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم یونس و معنی اسم یونس

ریشه اسم یونس

همانطور که گفتیم ریشه اسم یونس عبری می باشد و تلفظ یونس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يونس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yuno(e)s/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یونس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یونس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یونس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یونا

معنی اسم یونس در لغت‌نامه دهخدا :
به معنی کبوتر است.

معنی اسم یونس در فرهنگ فارسی :
یونس پسر متی ملقب به (ذوالنون) یکی از انبیای بنی اسرائیل. نبوت او محتمل است در زمان سلطنت یربعام دوم و یا پیش از سلطنت او که در سال ۸۲۵ ق . م بوده اتفاق افتاده باشد. هنگامی که از یانا به کشتی سوار شد و قصد ترشیش را داشت دچار طوفان عظیمی شد و به دریا افتاد و ماهی عظیمی معجز آسا وی را بلعید و پس از سه روز به ساحلی که محتمل است به صیدون نزدیک بوده افکند. به معنی کبوتر است.

معنی اسم یونس در فرهنگ فارسی عمید :
دهمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۱۰۹ آیه.

معنی اسم یونس در ثبت احوال

(سرياني) (اَعلام) ۱) سوره‌ي دهم از قرآن كريم، داراي صد و نه آيه؛ ۲) يونس(ع) پسر متّي ملقب به ذوالنون (صاحب ماهي) يكي از انبياي بني اسرائيل که به روایت عهد عتیق، در نینوا ظهور کرد.
هنگامی که در کشتی سفر می‌کرد او را در آب انداختند.
ماهی بزرگی او را بلعید و سه روز بعد از شکم خود به ساحل انداخت.
کتاب یونس نبی (ترجمه)، در عهد عتیق درباره‌ي اوست.
يونا.

حروف ابجد و طالع بینی نام یونس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یونس عدد " 126 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یونس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم یونس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یونس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یونس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ارسلان (ستوده و شجاع)

نام یکی از پیغمبران باستانی ایران

منسوب به قدس، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

دلیل، حجت، روشنی

نام شهری که زیبارویان آن معروف بوده اند

آزاده، آزادگی

فریادرس، از نامهای خداوند

سرزمين، مكان، ترتيب و روش كاري، ثروت، توانايي، صبر، آرام و قرار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران