یوشع

نجات می دهد

جنسیت اسم یوشع

پسر

یوشع به انگلیسی

yushee

تعداد یوشع ها در ایران

489

تلفظ یوشع به فارسی

يوشع

ریشه اسم یوشع

عبری

تلفظ یوشع به انگلیسی

/yušee/

رنگ اسم یوشع

نیلی

ابجد اسم یوشع

386

ابجد وسیط اسم یوشع

26

ابجد صغیر اسم یوشع

17

درباره نام یوشع

یوشع یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یوشع را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یوشع، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 489 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یوشع

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم یوشع و معنی اسم یوشع

ریشه اسم یوشع

همانطور که گفتیم ریشه اسم یوشع عبری می باشد و تلفظ یوشع در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يوشع " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yušee/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یوشع بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یوشع در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یوشع در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یهوه نجات می دهد، خداوند نجات است، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل از نسل حضرت یوسف (ع) و یعقوب (ع )

معنی اسم یوشع در ثبت احوال

(عبري) (اَعلام) نام يكي از پيامبران بني‌اسرائيل (وصي و خليفه‌ي موسي(ع)) از نسل حضرت يوسف(ع) و يعقوب(ع)، نام وي (يوشع) در آغاز «هوشع‌» بود يعني «او نجات مي‌دهد» ولي بعد به «يهوشوع» يعني يهوّه نجات مي‌دهد مسما شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام یوشع

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یوشع عدد " 386 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یوشع گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یوشع چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یوشع

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یوشع

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیک بخت، خجسته

خوش نام آریایی

خورشید نورانی

ترکیب دو اسم احمد و حسین (پسندیده تر و نیکو)

عالی قدر و ارزشمند،شاهدخت

شیر، دلاور، لقب حضرت علي (ع)

نجات دهنده، منجی، (به مجاز) رستگار

زینت، آرایش، پیرایه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید