یوشا

سپیده دم

جنسیت اسم یوشا

پسر

یوشا به انگلیسی

yousha

تعداد یوشا ها در ایران

24,018

تلفظ یوشا به فارسی

یوشا

ریشه اسم یوشا

سانسکریت

تلفظ یوشا به انگلیسی

/yousha/

رنگ اسم یوشا

طلایی

ابجد اسم یوشا

317

ابجد وسیط اسم یوشا

17

ابجد صغیر اسم یوشا

11

درباره نام یوشا

یوشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یوشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یوشا، به خاطر ریشه سانسکریت اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 24,018 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یوشا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم یوشا و معنی اسم یوشا

ریشه اسم یوشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یوشا سانسکریت می باشد و تلفظ یوشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " یوشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yousha/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یوشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یوشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یوشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به معنی سپیده دم در زبان سانسکریت
به معنی خدا نجات بخش من است در زبان عبری
به معنی تفحص و جستجو در زبان پارسی

معنی اسم یوشا در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم یوشا معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام یوشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یوشا عدد " 317 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یوشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یوشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یوشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یوشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که خداوند یار ویاور اوست

مؤنث عابد، عبادت کننده، زنی كه بسيار عبادت می‌كند

ترکیب دو اسم محمد و جابر (ستوده و جبار)

ترکیب دو اسم محمد و یزدان (ستوده و خداوند)

دارای نیروی راستی

زن آزاد کننده

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

آرزو، امید، توقع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید