یوسف رضا

ترکیب دو اسم یوسف و رضا (خواهد افزود و خشنود)

جنسیت اسم یوسف رضا

پسر

یوسف رضا به انگلیسی

yusof-reza

تعداد یوسف رضا ها در ایران

2,226

تلفظ یوسف رضا به فارسی

يوسف‌رضا

ریشه اسم یوسف رضا

عربی , عبری

تلفظ یوسف رضا به انگلیسی

/y.-rezā/

رنگ اسم یوسف رضا

طلایی

ابجد اسم یوسف رضا

1157

ابجد وسیط اسم یوسف رضا

41

ابجد صغیر اسم یوسف رضا

32

درباره نام یوسف رضا

یوسف رضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یوسف رضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یوسف رضا که در انگلیسی به صورت yusof-reza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,226 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یوسف رضا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم یوسف رضا و معنی اسم یوسف رضا

ریشه اسم یوسف رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یوسف رضا عربی , عبری می باشد و تلفظ یوسف رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يوسف‌رضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /y.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یوسف رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یوسف رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یوسف رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم یوسف و رضا:
یوسف: خواهد افزود، سوره‌ دوازدهم قرآن کریم، نام پیامبر بنی اسرائیل
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

معنی اسم یوسف رضا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، يوسف و رضا.

حروف ابجد و طالع بینی نام یوسف رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یوسف رضا عدد " 1157 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یوسف رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یوسف رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یوسف رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یوسف رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسيار خوش‌بو و معطر

ترکیب دو اسم ماه و تابان (زیبا و روشن)

روشن، روشنایی، نور

زیبا، آراينده‌ي چشم

گل یاسمن، آسمان

تخت و اورنگ پادشاهان

آسایش، راحتی، صلح، امنيت، وقار و طمأنينه

مؤنث صالح، شایسته و درستکار، نیک، خوب، دارای اعتقاد و عمل درست دینی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید