یمین

توانگري، بركت و سعادت

جنسیت اسم یمین

پسر

یمین به انگلیسی

yamin

تعداد یمین ها در ایران

882

تلفظ یمین به فارسی

يَمين

ریشه اسم یمین

عربی

تلفظ یمین به انگلیسی

/yamin/

رنگ اسم یمین

نیلی

ابجد اسم یمین

110

ابجد وسیط اسم یمین

26

ابجد صغیر اسم یمین

11

درباره نام یمین

یمین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یمین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یمین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 882 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یمین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم یمین و معنی اسم یمین

ریشه اسم یمین

همانطور که گفتیم ریشه اسم یمین عربی می باشد و تلفظ یمین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يَمين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yamin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یمین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یمین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یمین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یمین در فرهنگ فارسی معین:
۱. سمت راست ۲. سوگند، قسم

معنی اسم یمین در فرهنگ فارسی عمید:
۱. راست، طرف راست.
۲. دست راست انسان.
۳. (اسم) قسم، سوگند.

معنی اسم یمین در ثبت احوال

1- (در قديم) راست، سمت راست، در مقابلِ يسار؛ 2- دست راست انسان؛ 3- (به مجاز) دست يار، مايه اقتدار؛ 4- سوگند؛ 5- توانگري، بركت و سعادت.

حروف ابجد و طالع بینی نام یمین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یمین عدد " 110 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یمین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یمین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یمین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یمین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مثل، مانند، همتا، هم شأن، همسر

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

مؤنث عفیف، پای‌بند به اصول اخلاقی، پارسا و پرهيزكار

ترکیب دو اسم محمد و صابر (ستوده و شکیبا)

دارنده و همراه ماه، زیبا روی، ایل زیبا

ترکیب دو اسم فاطمه و ثنا (رانده شده از آتش و ستایش)

چوبی سیاهرنگ و سخت و سنگین

بخشش، نیکویی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید