یعقوب

نام یکی از پیامبران الهی، پسر حضرت اسحاق و پدر حضرت یوسف (ع)

جنسیت اسم یعقوب

پسر

یعقوب به انگلیسی

yaeghub

تعداد یعقوب ها در ایران

255,588

تلفظ یعقوب به فارسی

يعقوب

ریشه اسم یعقوب

عبری

تلفظ یعقوب به انگلیسی

/yaequb/

رنگ اسم یعقوب

نیلی

ابجد اسم یعقوب

188

ابجد وسیط اسم یعقوب

32

ابجد صغیر اسم یعقوب

17

درباره نام یعقوب

یعقوب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یعقوب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یعقوب، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 255,588 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یعقوب

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم یعقوب و معنی اسم یعقوب

ریشه اسم یعقوب

همانطور که گفتیم ریشه اسم یعقوب عبری می باشد و تلفظ یعقوب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يعقوب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yaequb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یعقوب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یعقوب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یعقوب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یعقوب در فرهنگ معین :
کبک نر. جمع: یعاقیب. پسر اسحاق و پدر حضرت یوسف.

معنی اسم یعقوب در لغت‌نامه دهخدا :
کبک نر. جمع: یعاقیب.

معنی اسم یعقوب در ثبت احوال

۱- به معني «پاشنه را مي‌گيرد»؛ ۲- (اَعلام) ۱) پیامبر یهود و نیای بنی اسرائیل، پسر حضرت اسحاق و پدر حضرت یوسف؛ ۲) از حواریان حضرت عیسی (ع)، معروف به یعقوب اکبر، که به روایت انجیل در پای صلیب حضرت عیسی (ع) حضور داشت و در مصر به دار آویخته شد.
یکی از رساله‌های عهد جدید منسوب به اوست؛ ۳) یعقوب اصغر: [زنده تا ۴۳ میلادی] یکی دیگر از حواریان حضرت عیسی (ع)، که به فرمان هِرود کشته شد؛ ۴) یعقوب بردعی: [زنده تا ۵۷۸ میلادی] اسقف سریانی، بطریرک انطاکیه و بنیانگذار مذهب یعقوبی؛ ۵) یعقوب بیگ: امیر [۸۸۳-۸۹۶ قمری] سلسله‌ي آق‌قوینل و، که سلطان حیدر صفوی را شکست داد و کشت.
به دست یکی از همسرانش مسموم شد؛ ۶) یعقوب رهاوی: [حدود ۶۳۳-۷۰۸ قمری] اسقف یعقوبی، نحوی، مورخ و فیلسوف سریانی، مؤلف نخستین دستور زبان سریانی؛ ۷) یعقوب لیث: نخستین امیر [۲۴۷-۲۶۵ قمری] و بنیان‌گذار سلسله‌ي صفاریان.
بخشی از ا فغانستان کنونی را فتح کرد.
سپس سلسله‌ي طاهریان را برانداخت.
در جریان حمله به عراق در خوزستان درگذشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام یعقوب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یعقوب عدد " 188 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یعقوب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم یعقوب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یعقوب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یعقوب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل آورنده، زیبا

بزرگ، بلند مرتبه

انگبین، (به مجاز) بسيار شيرين و خوش مزه، بسيار دوست داشتنی

ترکیب دو اسم محمد و فرزین (ستوده و فروزان)

شب طولانی و بسیار تاریک

ترکیب دو اسم طاها و حسین (نام پیامبر اسلام و نیکو)

صف شکن، (به مجاز) شجاع و دلیر، از القاب حضرت علی (ع)

خالص، محض، میان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران