یرمیا

یهوه به زیر می اندازد

جنسیت اسم یرمیا

پسر

یرمیا به انگلیسی

yarmiya

تعداد یرمیا ها در ایران

588

تلفظ یرمیا به فارسی

يَرميا

ریشه اسم یرمیا

عبری

تلفظ یرمیا به انگلیسی

/yarmiyā/

رنگ اسم یرمیا

نارنجی

ابجد اسم یرمیا

261

ابجد وسیط اسم یرمیا

33

ابجد صغیر اسم یرمیا

9

درباره نام یرمیا

یرمیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یرمیا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یرمیا که در انگلیسی به صورت yarmiya نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 588 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یرمیا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم یرمیا و معنی اسم یرمیا

ریشه اسم یرمیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یرمیا عبری می باشد و تلفظ یرمیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يَرميا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yarmiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یرمیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یرمیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یرمیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یرمیا = ارمیا
ارمیا: بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

معنی اسم یرمیا در ثبت احوال

1- (= ارميا) يرميا يعني «يهوه به زير مي‌اندازد»؛ 2- (اَعلام) نام يكي از پيامبران بني اسرائيل پسر حليقا و دومين از انبياي اعظم عهد عتيق.

حروف ابجد و طالع بینی نام یرمیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یرمیا عدد " 261 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یرمیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یرمیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یرمیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یرمیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نگهبان اتش

بزرگی، عظمت، شرم و حیا

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

شایسته، لایق، سزاوار

ترکیب دو اسم محمد و کاظم ( ستوده و بردبار )

ترکیب دو اسم علی و ماهان (شریف و زیبا چون ماه)

نام یک گیاه

شفاعت کننده، واسطه، پایمرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید