یاور

یاری دهنده، دوست، پشتیبان، حامی

جنسیت اسم یاور

پسر

یاور به انگلیسی

yavar

تعداد یاور ها در ایران

32,391

تلفظ یاور به فارسی

ياوَر

ریشه اسم یاور

فارسی

تلفظ یاور به انگلیسی

/yāvar/

رنگ اسم یاور

صورتی

ابجد اسم یاور

217

ابجد وسیط اسم یاور

25

ابجد صغیر اسم یاور

10

درباره نام یاور

یاور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یاور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یاور، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 32,391 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یاور

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم یاور و معنی اسم یاور

ریشه اسم یاور

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاور فارسی می باشد و تلفظ یاور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياوَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yāvar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پشتیبان، حامی، دستگیر، دستیار، ظهیر، کمک، مددکار، معاون، معاضد، معین، ناصر، نجده، نصیر، یار، سرگرد.

معنی یاور در لغت نامه دهخدا:
معین و یاری دهنده و اعانت کننده و معاون و مددکار و دوست و موافق.

معنی یاور در فرهنگ معین:
درجه نظامی که سابقاً در ارتش معمول بود و به جای آن سرگرد برگزیده شد.یاری دهنده، پشتیبان .

معنی یاور در فرهنگ فارسی عمید:
یارور، یاری ور، مددکار، یاری دهنده.افسر ارتش بالاتر از سروان، سرگرد.
قطعه چوب یا فلزی که با آن چیزی را در هاون بکوبند، دستۀ هاون.

معنی اسم یاور در ثبت احوال

ياري دهنده، كمك كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام یاور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاور عدد " 217 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یاور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

داریوش، نام پادشاهی پیش از ساسانیان

نام کتاب مقدس زرتشتیان

خوشبخت، سعادتمند، بهروز

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

ترکیب دو اسم نوید و رضا (مژده و خشنود)

بنده پروردگار عالی مرتبه و گرامی، نام دو تن از پادشاهان عثمانی

زینت، آرایش، پیرایه

منسوب به زر، طلایی، پارچه یا لباسی که در آن نخ‌های طلایی به کار رفته‌

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید