یانا

نيكی رسان، (به مجاز) زیبا و درخشان

جنسیت اسم یانا

دختر

یانا به انگلیسی

yana

تعداد یانا ها در ایران

2,559

تلفظ یانا به فارسی

يانا

ریشه اسم یانا

ترکی , اوستایی

تلفظ یانا به انگلیسی

/yānā/

رنگ اسم یانا

قرمز

ابجد اسم یانا

62

ابجد وسیط اسم یانا

14

ابجد صغیر اسم یانا

8

درباره نام یانا

یانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یانا که در انگلیسی به صورت yana نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,559 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یانا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم یانا و معنی اسم یانا

ریشه اسم یانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یانا ترکی , اوستایی می باشد و تلفظ یانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " يانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(اوستایی) نیکی رسان، نکویی بخش، (ترکی) در حال اشتعال

معنی اسم یانا در ثبت احوال

۱- نيكي رسان، نكويي بخش؛ ۲- در حال اشتعال؛ ۳- (به مجاز) زیبا و درخشان.

حروف ابجد و طالع بینی نام یانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یانا عدد " 62 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و حسنی (رانده شده از آتش و نیکو)

جای بالا در مجلس، حاکم، فرمانروا

شیر درنده، برج پنجم از برج های فلکی، ماه مرداد

منسوب به حدیث، داستان، حکایت

آن که خداوند با او سخن گفته است، لقب موسی (ع)

داراي نيرو، قوي

سهم کسی از چیزی، بهره، سرنوشت، تقدیر

درخشش، روشنی، جرقه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید