یاشیل

سبز کبود، سبز چمنی، کبود

جنسیت اسم یاشیل

دختر

یاشیل به انگلیسی

yashil

تعداد یاشیل ها در ایران

636

تلفظ یاشیل به فارسی

ياشيل

ریشه اسم یاشیل

ترکی

تلفظ یاشیل به انگلیسی

/yāšil/

رنگ اسم یاشیل

نارنجی

ابجد اسم یاشیل

351

ابجد وسیط اسم یاشیل

27

ابجد صغیر اسم یاشیل

9

درباره نام یاشیل

یاشیل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یاشیل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یاشیل، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 636 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یاشیل

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم یاشیل و معنی اسم یاشیل

ریشه اسم یاشیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاشیل ترکی می باشد و تلفظ یاشیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياشيل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yāšil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاشیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاشیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاشیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سبز کبود، سبز چمنی، کبود

معنی اسم یاشیل در ثبت احوال

سبز چمني، سبز، كبود.

حروف ابجد و طالع بینی نام یاشیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاشیل عدد " 351 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاشیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یاشیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاشیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاشیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که حقیقت امری را دریافته باشد، درست‌کار

باد تند و شدید، تندباد

آرتین

مورد قبول، پذيرفته شده

سمت راست، مبارک، بسیار با برکت

بسیار قطع کننده، نام يكی از اصحاب بزرگ پیامبر اسلام(ص)

تحمل، بردباری، صبر، آرام

پاک، مقدس، ماه دوازدهم سال شمسی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید