یاشا

زنده باد، آفرین، زنده باشی

جنسیت اسم یاشا

پسر

یاشا به انگلیسی

yasha

تعداد یاشا ها در ایران

2,210

تلفظ یاشا به فارسی

ياشا

ریشه اسم یاشا

ترکی

تلفظ یاشا به انگلیسی

/yāšā/

رنگ اسم یاشا

نیلی

ابجد اسم یاشا

312

ابجد وسیط اسم یاشا

12

ابجد صغیر اسم یاشا

6

درباره نام یاشا

یاشا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یاشا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یاشا، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,210 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یاشا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم یاشا و معنی اسم یاشا

ریشه اسم یاشا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاشا ترکی می باشد و تلفظ یاشا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياشا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yāšā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاشا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاشا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاشا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یاشا در واژه نامه آزاد:
کلمه ای است آذری که به معنی زنده باشی به فارسی است.


معنی اسم یاشا در ثبت احوال

به معني زنده باد!، آفرين!.

حروف ابجد و طالع بینی نام یاشا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاشا عدد " 312 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاشا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یاشا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاشا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاشا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام رودی در استان آذربایجان غربی

ترکیب دو اسم محمد و فاروق (ستوده و تمیز دهنده)

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

ترکیب دو اسم امیر و سالار (فرمانروا و رهبر)

کمک کردن، یاری يافتن، نصرت يافتن، پيروزی يافتن

ترکیب دو اسم علی و محمد (بلندقدر و ستوده)

شیر درنده، برج پنجم از برج های فلکی، ماه مرداد

از شخصیت‌های شاهنامه، نام فرزند منوچهر پادشاه کیانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید