یاسین

نام سی و ششمین سوره قرآن مجید، از اسامی حضرت رسول (ص)

جنسیت اسم یاسین

پسر

یاسین به انگلیسی

yasin

تعداد یاسین ها در ایران

248,794

تلفظ یاسین به فارسی

ياسين

ریشه اسم یاسین

عربی

تلفظ یاسین به انگلیسی

/yāsin/

رنگ اسم یاسین

سبز

ابجد اسم یاسین

131

ابجد وسیط اسم یاسین

23

ابجد صغیر اسم یاسین

14

درباره نام یاسین

یاسین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یاسین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یاسین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 248,794 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یاسین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم یاسین و معنی اسم یاسین

ریشه اسم یاسین

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاسین عربی می باشد و تلفظ یاسین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياسين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yāsin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاسین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاسین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاسین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یاسین در فرهنگ فارسی :
یاسین نام یکی از سوره‌های قرآن هست. سوره مکی و سی و ششمین سوره قرآن مجید دارای ۸۳ آیه است. سوره قبل آن سوره فاطر و سوره بعدش سوره صافات است.

معن ی اسم یاسین در فرهنگ فارسی عمید :
سی و ششمین سورۀ قرآن کریم، مکی، دارای ۸۳ آیه، یس، حبیب نجّار، قلب قرآن، ریحانهالقرآن، دافعه. گفته‌اند که «یا» حرف ندا و «سین» مختصر کلمۀ سید و خطاب به حضرت رسول است. بعضی نیز گفته‌اند که تصغیر انسان و به معنی «یا انسان» است.

معنی اسم یاسین در لغت‌نامه دهخدا :
نام سوره ٔ سی و ششم از قرآن مجید، پ س از «الفاطر» و پیش از «الصافات»، آن را ۸۳ آیه است. در ابتدای آن ثنای رسول اﷲ صلی اﷲ علیه و سلم مذکور است و نزد بعضی یاسین یکی از اسمای آن حضرت (ص) است و در آن ناسخ و منسوخ نیست و نیز نوشته‌اند که «یا» حرف ندا و «سین» کنایه از لفظ سید است (از تفسیر حسینی و غیره ) و در بیضاوی مسطور است که سین مخفف انیسین است که تصغیر انسان باشد و تصغیر در اینجا برای تعظیم است. از اسامی حضرت رسول (ص).

معنی اسم یاسین در ثبت احوال

(اَعلام) (يس) سوره‌ي سي و ششم از قرآن كريم، داراي صد و هشتاد و يك آيه.

حروف ابجد و طالع بینی نام یاسین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاسین عدد " 131 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاسین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یاسین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاسین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاسین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماده‌ی قندی مذاب يا مايع، عسل، شیرینی

نام ستاره‌ای درخشان

خوشبختی، سعادت، در باور مردم آنچه باعث خوشبختی شود، بخت

آن‌ که پیکری زیبا مانند ماه دارد، (به مجاز) معشوق زيبا

ماه ناز، زیبای نازنین، آن‌که چون ماه ناز و زیباست

دانا، شناسنده خدا از طریق عرفان

دارای چهره ای مانند گل، زیبا روی، گل چهره

گنجشک ماده، صیپورا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران