یاسمینا

منسوب به یاسمین، گلی خوشبو

جنسیت اسم یاسمینا

دختر

یاسمینا به انگلیسی

yasamina

تعداد یاسمینا ها در ایران

2,184

تلفظ یاسمینا به فارسی

ياسَمينا

ریشه اسم یاسمینا

فارسی

تلفظ یاسمینا به انگلیسی

/yāsaminā/

رنگ اسم یاسمینا

طلایی

ابجد اسم یاسمینا

172

ابجد وسیط اسم یاسمینا

28

ابجد صغیر اسم یاسمینا

19

درباره نام یاسمینا

یاسمینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یاسمینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یاسمینا که در انگلیسی به صورت yasamina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,184 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یاسمینا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم یاسمینا و معنی اسم یاسمینا

ریشه اسم یاسمینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاسمینا فارسی می باشد و تلفظ یاسمینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياسَمينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yāsaminā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاسمینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاسمینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاسمینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یاسمین: نام گلی خوشبو، یاسمن
یاس و مینا گلی به رنگهای سفید، زرد، و کبود، یاسمن.

معنی اسم یاسمینا در ثبت احوال

(ياسمين + ا (پسوند نسبت)) منسوب به ياسمين

حروف ابجد و طالع بینی نام یاسمینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاسمینا عدد " 172 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاسمینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یاسمینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاسمینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاسمینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام (ص)

نور و درخشندگی - دختر زیبا

بخشنده، دارای همت والا

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

ستاره صبح، نام هشتاد‌ و ششمین سوره قرآن کریم

آنچه به روان انسان شادابی و طراوت می بخشد، جانبخش، مفرح

ترکیب دو اسم محمد و عباس (ستوده و دلیر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید