یاسمن زهرا

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا (نام گلی خوشبو و روشن تر)

جنسیت اسم یاسمن زهرا

دختر

یاسمن زهرا به انگلیسی

yasaman-zahra

تعداد یاسمن زهرا ها در ایران

3,014

تلفظ یاسمن زهرا به فارسی

ياسمن زهرا

ریشه اسم یاسمن زهرا

عربی

تلفظ یاسمن زهرا به انگلیسی

/y.-zahrā/

رنگ اسم یاسمن زهرا

سبز

ابجد اسم یاسمن زهرا

374

ابجد وسیط اسم یاسمن زهرا

38

ابجد صغیر اسم یاسمن زهرا

32

درباره نام یاسمن زهرا

یاسمن زهرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم یاسمن زهرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم یاسمن زهرا که در انگلیسی به صورت yasaman-zahra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,014 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم یاسمن زهرا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم یاسمن زهرا و معنی اسم یاسمن زهرا

ریشه اسم یاسمن زهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاسمن زهرا عربی می باشد و تلفظ یاسمن زهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياسمن زهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /y.-zahrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاسمن زهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاسمن زهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاسمن زهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم یاسمن و زهرا:
یاسمن: درختچه ای ازتیره زیتونیان که دارای گونه های برافراشته و یا بالا رونده با گلهای خوشبو میباشد
زهرا: روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

معنی اسم یاسمن زهرا در ثبت احوال

(فارسی ـ عربی) از نام های مرکب، یاسمن و زهرا.

حروف ابجد و طالع بینی نام یاسمن زهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاسمن زهرا عدد " 374 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاسمن زهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم یاسمن زهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاسمن زهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاسمن زهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رها شده از گرفتاری یا چیزی آزاردهنده، فارغ و آسوده

شیر، دلاور، لقب حضرت علي (ع)

حالت دلپذیر در چیزی یا کسی، زیبایی، نمایان شدن، آشکار کردن

با مهر و محبت، نیکی کننده، رحم کننده

عهد و پیمان

جدید، تازه، زیبا، جالب، آفریننده، از نام های خداوند

بزرگ، رئیس، پیشوا، شادمانی، طرب

آنچه خداوند خواهد، هنگام تعجب و تحسین برای دفع چشم بد گفته می شود، چشمِ بد دور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید