یاسر

سلاخ شتر، آسان، راحت،متمایل به سوی چپ

جنسیت اسم یاسر

پسر

یاسر به انگلیسی

yaser

تعداد یاسر ها در ایران

240,627

تلفظ یاسر به فارسی

ياسر

ریشه اسم یاسر

عربی

تلفظ یاسر به انگلیسی

/yāser/

رنگ اسم یاسر

آبی

ابجد اسم یاسر

271

ابجد وسیط اسم یاسر

19

ابجد صغیر اسم یاسر

10

درباره نام یاسر

یاسر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم یاسر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم یاسر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 240,627 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم یاسر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم یاسر و معنی اسم یاسر

ریشه اسم یاسر

همانطور که گفتیم ریشه اسم یاسر عربی می باشد و تلفظ یاسر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ياسر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /yāser/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم یاسر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم یاسر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم یاسر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم یاسر در لغت‌نامه دهخدا :
شترکش که گوشت بهره بهره کند. شترکش. کشنده ٔ شتر. جزار. قسمت کننده ٔ جزور قمار. آن‌که جزور قمار را تصدی می‌کند. قمارباز. آسان. سهل. چپ. طرف چپ. خلاف یامن.

معنی اسم یاسر در فرهنگ فارسی :
(اسم) طرف چپ. (صفت) قمار باز. قسمت کننده جزور قمار.

معنی اسم یاسر در فرهنگ معین :
چپ، یسار. قمارباز، مقمر، ، یسیر.

(اَعلام) نام صحابی مشهور پدرِ عمار، که خود و همسرش (سمیّه) به خاطر پذیرش اسلام، شکنجه شدند و به شهادت رسیدند.

معنی اسم یاسر در ثبت احوال

۱- شتركش كه گوشت قسمت كند؛ ۲- آسان؛ ۳- چپ، طرف چپ؛ ۴- (اَعلام) نام صحابي مشهور پدرِ عمار، که خود و همسرش (سمیّه) به خاطر پذیرش اسلام، شکنجه شدند و به شهادت رسیدند.

حروف ابجد و طالع بینی نام یاسر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم یاسر عدد " 271 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با “ی” شروع می‌شود، ظاهری زیبا دارند و برخلاف ظاهر، چندین مشکل شکمی ممکن است داشته باشند. رفتار آن‌ها بسیار متغیر است و به اصطلاح “دمدمی مزاج” هستند، به این معنی که در تعامل با دیگران، گاه خوب و گاه خشک عمل می‌کنند. با این حال، آن‌ها همیشه در میدان پیروز هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم یاسر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم یاسر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم یاسر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم یاسر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم رضا و علی (خشنود و بلندقدر)

آنچه بوده است، نام پسر كاكي از سران ديالمه، شجاع

ارزشمند و قیمتی

نام یکی از پیامبران الهی، نام سوره‌ هفتاد و یکم قرآن کریم

ترکیب دو اسم امیر و محسن (فرمانروا و نیکوکار)

گران‌بها، قیمتی، گران

پیغمبر، رسول، (به مجاز) حضرت محمد (ص)

مانند مینا، نام گلی است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید