گیو

یکی از پهلوانان داستانی ایرانی پسر گودرز، داماد رستم و پدر بیژن است

جنسیت اسم گیو

پسر

گیو به انگلیسی

giv

تعداد گیو ها در ایران

1,077

تلفظ گیو به فارسی

گيو

ریشه اسم گیو

فارسی

تلفظ گیو به انگلیسی

/giv/

رنگ اسم گیو

بنفش

ابجد اسم گیو

36

ابجد وسیط اسم گیو

24

ابجد صغیر اسم گیو

9

درباره نام گیو

گیو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گیو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گیو، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,077 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گیو

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم گیو و معنی اسم گیو

ریشه اسم گیو

همانطور که گفتیم ریشه اسم گیو فارسی می باشد و تلفظ گیو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گيو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /giv/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گیو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گیو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گیو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گیو در لغت نامه دهخدا:
یکی از پهلوانان داستانی ایران و پسر گودرز و داماد رستم جهان پهلوان است و هموست که کیخسرو پسر سیاوش نوه ٔ کیکاوس و افراسیاب را بعد از هفت سال جستجو با مادرش فرنگیس از ترکستان به ایران آورد.

معنی اسم گیو در ثبت احوال

(اَعلام) (در شاهنامه) يكي از پهلوانان داستاني ايراني پسر گودرز، داماد رستم و پدر بيژن.
برای آوردن کیخسرو به توران رفت.
در پایان کار کیخسرو از جمله‌ي همراهان او بود، که در برف ناپدید شدند.

حروف ابجد و طالع بینی نام گیو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گیو عدد " 36 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گیو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گیو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گیو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گیو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آريايی نيكو رفتار، آريايی خوب و زيبا

فشار، هجوم، اشک

نوازشگر، آواز خواندن همراه با نوازش

زن دارای چشمان سیاه رنگ، زيبا و فريبنده (چشم)

آب چشمه

ستایش، دعا، شكر، سپاس

نام خاندانی از موبدان زرتشتی، ساكت و بی‌صدا، سیمرغ، دانا و باخرد

شوق ها، آرزومندی ها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید