گیلان

سرزمين گيل‌ها

جنسیت اسم گیلان

دختر

گیلان به انگلیسی

gilan

تعداد گیلان ها در ایران

4,046

تلفظ گیلان به فارسی

گيلان

ریشه اسم گیلان

فارسی

تلفظ گیلان به انگلیسی

/gilān/

رنگ اسم گیلان

زرد

ابجد اسم گیلان

111

ابجد وسیط اسم گیلان

27

ابجد صغیر اسم گیلان

12

درباره نام گیلان

گیلان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گیلان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گیلان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,046 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گیلان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم گیلان و معنی اسم گیلان

ریشه اسم گیلان

همانطور که گفتیم ریشه اسم گیلان فارسی می باشد و تلفظ گیلان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گيلان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gilān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گیلان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گیلان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گیلان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گیلان در واژه نامه آزاد:
در زبان تالشی(گیلان - گیلون) به معنی (جلگه) و در مقابل کوهستان است.یعنی (جایگاه گِلی) .در استان گیلان نیز دقیقا این مسئله مصداق دارد .در کتب تاریخی از جمله کتاب ( تاریخ گیلان و دیلمستان) ملاعبدالفتاح فومنی نیز سخن از (لشکر کوه و گیلان) آمده است که اثبات می کند گیلان به معنی جلگه و سرزمین گِل آلود و کناره ی دریا و پایین کوه است.

معنی اسم گیلان در ثبت احوال

(گيل = قوم ساكن گيلان + ان (پسوند مكان)) سرزمين گيل‌ها.

حروف ابجد و طالع بینی نام گیلان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گیلان عدد " 111 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گیلان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گیلان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گیلان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گیلان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خالص، پاک

هدیه، ارمغان، گرانبها، (مجاز) شخص بسيار ارزشمند

دعا، افسون، نام دختر امام حسين (ع)

نيكويی و نعمت برای ما

نگه‌دارنده، محافظ، بازدارنده، نام يكي از ياران امام كاظم(ع)

ماه اسفند، نان، نام مادر حضرت ابراهیم (ع)

فرستاده، نام موجودات عالم ملکوت، شخص داراي اخلاق يا رفتار بسيار نيك و پسنديده، زن مهربان و زيبا

گرانمایه و با ارزش، آسوده و آرام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید