گیسا

جهان

جنسیت اسم گیسا

دختر

گیسا به انگلیسی

gisa

تعداد گیسا ها در ایران

423

تلفظ گیسا به فارسی

گيسا

ریشه اسم گیسا

اوستایی

تلفظ گیسا به انگلیسی

/gisā/

رنگ اسم گیسا

آبی

ابجد اسم گیسا

91

ابجد وسیط اسم گیسا

19

ابجد صغیر اسم گیسا

10

درباره نام گیسا

گیسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گیسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گیسا که در انگلیسی به صورت gisa نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 423 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گیسا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم گیسا و معنی اسم گیسا

ریشه اسم گیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم گیسا اوستایی می باشد و تلفظ گیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گيسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گیتی، جهان، نام آوازی در زمان گرشاسب

معنی اسم گیسا در ثبت احوال

۱- گيتي، جهان [از واژه‌ي اوستاييِ «گئيسا/gaesā» = گيتي، جهان]؛ ۲- گيسو، گيسوي بافته [از واژه‌ي اوستاييِ «گئيسو/gaesu» = گيسو، گيسوي بافته]؛ ۳- نام آوازي در زمان گرشاسب.

حروف ابجد و طالع بینی نام گیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گیسا عدد " 91 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماهی که چون گل یاس است، یاسی که چون ماه است، (به مجاز) زیباروی و با طراوت

بزرگان

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

سخت‌ترين ماده‌ی طبيعی است و كاربردهای تزيينی و صنعتی دارد، (مجاز) شمشير

ترکیب دو اسم مرتضی و علی (خشنود و شریف)

ترکیب دو اسم محمد و راشد (ستوده و دیندار)

از روی مهربانی دست بر سر کسی کشیدن

از صحابه ی رسول اکرم (ص) و از خلفای راشدین ،نام خلیفه دوم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید