گیتی

جهان، دنیا، کره ی زمین، کیهان

جنسیت اسم گیتی

دختر

گیتی به انگلیسی

giti

تعداد گیتی ها در ایران

40,248

تلفظ گیتی به فارسی

گيتی

ریشه اسم گیتی

فارسی

تلفظ گیتی به انگلیسی

/giti/

رنگ اسم گیتی

صورتی

ابجد اسم گیتی

440

ابجد وسیط اسم گیتی

32

ابجد صغیر اسم گیتی

8

درباره نام گیتی

گیتی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گیتی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گیتی، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 40,248 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گیتی

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم گیتی و معنی اسم گیتی

ریشه اسم گیتی

همانطور که گفتیم ریشه اسم گیتی فارسی می باشد و تلفظ گیتی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گيتی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /giti/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گیتی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گیتی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گیتی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم گیتی در فرهنگ فارسی:
جهان، دنیا، روزگار
۱ - جهان عالم : آن یافتی است در غفلت ناخواسته در آمده و رهی با خود پرداخته در مشاهد. قریب و مطالع. جمع افروخته مهر ازل سود کرده و دو گیتی بزیان برده . ۲ - عالم سفلی کره زمین : ز بهر جهاندار شاه کیان ببستند گردان گیتی میان . یا آن گیتی . آخرت آن جهان . یا این گیتی . این دنیا این جهان . یا دو گیتی . دو جهان دو عالم کونین : ۳ - وضع جهان اوضاع : چو گیتی چنان دید شاپور گرد عنان کیی بارگی را سپرد . ۴ - گل گیتی
دهی است از دهستان درختگان بخش مرکزی شهرستان کرمان .


معنی اسم گیتی در فرهنگ فارسی عمید:
جهان؛ دنیا؛ روزگار.

معنی اسم گیتی در فرهنگ فارسی معین:
۱ - دنیا، جهان . ۲ - کاینات .معنی اسم گیتی در ثبت احوال

۱- جهان، دنيا، كره‌ي زمين؛ ۲- (در نجوم) كيهان.

حروف ابجد و طالع بینی نام گیتی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گیتی عدد " 440 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گیتی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم گیتی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گیتی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گیتی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و قاسم (فرمانروا و قسمت کننده)

گلبرگ گل یاس، (به مجاز) زيبا و با طراوت، شاداب و جذاب

صمیمیت، یک‌رنگی، پاکی

با ادب، با فرهنگ، زیرک، سخن شناس

فاتح، پیروز، از القاب حضرت علی (ع)

اولدوز، ستاره

رهنده، رهاشونده

منسوب به پارس، پارسي، اهل پارس، از مردم پارس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران