گوهر شاد

ترکیب دو اسم گوهر و شاد (سنگ‌های قیمتی و خوشحال)

جنسیت اسم گوهر شاد

دختر

گوهر شاد به انگلیسی

gowhar-shad

تعداد گوهر شاد ها در ایران

4,100

تلفظ گوهر شاد به فارسی

گوهرشاد

ریشه اسم گوهر شاد

فارسی

تلفظ گوهر شاد به انگلیسی

/g.-šād/

رنگ اسم گوهر شاد

طلایی

ابجد اسم گوهر شاد

536

ابجد وسیط اسم گوهر شاد

32

ابجد صغیر اسم گوهر شاد

23

درباره نام گوهر شاد

گوهر شاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گوهر شاد دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گوهر شاد که در انگلیسی به صورت gowhar-shad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,100 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گوهر شاد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم گوهر شاد و معنی اسم گوهر شاد

ریشه اسم گوهر شاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم گوهر شاد فارسی می باشد و تلفظ گوهر شاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گوهرشاد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /g.-šād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گوهر شاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گوهر شاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گوهر شاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم گوهر و شاد:
گوهر: سنگ‌های قیمتی، (به مجاز) اصل و نسب، (به مجاز) سرشت، (به مجاز) هر شخص یا چیز والا و نفیس، (به مجاز) اشک.
شاد: خوشحال، بدون غم و اندوه، مسرور.

معنی اسم گوهر شاد در ثبت احوال

۱- (به مجاز) آن‌‌كه ارزشمند و ارجمند و خوشحال است؛ ۲- (اَعلام) نام دختر ميرعماد (خطاط مشهور ايران) و چند زن ديگر در تاريخ از جمله زن سلطان شاهرخ ميرزا پسرِ امير تيمور گوركاني.

حروف ابجد و طالع بینی نام گوهر شاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گوهر شاد عدد " 536 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گوهر شاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

  • گوهر خیراندیش ( بازیگر )
نظرتون درباره اسم گوهر شاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گوهر شاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گوهر شاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر خورشید

شادی و طرب، عيش و خوشی، سرود و نغمه، امن و آسودگی

بزرگ، بزرگوار، باشکوه

زيبا و لطیف

ترکیب دو اسم فاطمه و سنا (رانده شده از آتش و روشنایی)

چهره ی سفید و لطیف و همینطور بوی خوش

افروز، شهاب، تابان و سوزاننده

هر يك از بخش‌های صد و چهارده‌گانه‌ی قرآن كه خود شامل چند آيه است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید