گونای

آفتابی

جنسیت اسم گونای

دختر

گونای به انگلیسی

gunay

تعداد گونای ها در ایران

2,336

تلفظ گونای به فارسی

گوناي

ریشه اسم گونای

ترکی

تلفظ گونای به انگلیسی

/gunāy/

رنگ اسم گونای

سبز

ابجد اسم گونای

87

ابجد وسیط اسم گونای

27

ابجد صغیر اسم گونای

15

درباره نام گونای

گونای یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم گونای دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم گونای که در انگلیسی به صورت gunay نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,336 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم گونای

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم گونای و معنی اسم گونای

ریشه اسم گونای

همانطور که گفتیم ریشه اسم گونای ترکی می باشد و تلفظ گونای در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گوناي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gunāy/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گونای بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گونای در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گونای در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی گونای در لغت‌نامه دهخدا:
دهی است جزء دهستان بزینه رود بخش قیدار شهرستان زنجان. واقع در ۶۰۰۰۰ گزی جنوب باختری قیدار و ۹۰۰۰ گزی راه عمومی. کوهستانی و سردسیر و سکنه ٔ آن ۳۴۸ تن است.

معنی اسم گونای در ثبت احوال

۱- آفتابي؛ ۲- سمت آفتاب رو بر خلاف «قوزاي» كه سمت سايه مي‌باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام گونای

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گونای عدد " 87 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گونای گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گونای چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گونای

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گونای

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پهلوان مشهور، همسر نرسی پادشاه ساسانی

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

سلین

آن‌كه در نزد خداوند دارای قدر و منزلت و محبوبيت است

ماه جوانمرد

دوستی، همدمی

زن مهربان و خوش قلب

ترکیب دو اسم محمد و نوید (ستوده و خبر خوش)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید