گل چهره

گل رو، زیبا روی

جنسیت اسم گل چهره

دختر

گل چهره به انگلیسی

gol chehreh

تعداد گل چهره ها در ایران

27,015

تلفظ گل چهره به فارسی

گل‌چهره

ریشه اسم گل چهره

فارسی

تلفظ گل چهره به انگلیسی

/gol čehre/

رنگ اسم گل چهره

نیلی

ابجد اسم گل چهره

260

ابجد وسیط اسم گل چهره

32

ابجد صغیر اسم گل چهره

20

درباره نام گل چهره

گل چهره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم گل چهره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم گل چهره، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 27,015 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم گل چهره

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم گل چهره و معنی اسم گل چهره

ریشه اسم گل چهره

همانطور که گفتیم ریشه اسم گل چهره فارسی می باشد و تلفظ گل چهره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " گل‌چهره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /gol čehre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم گل چهره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم گل چهره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم گل چهره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گلچهر، گل خد، گلرخ، گل رخسار، گلرو، گلعذار، لاله رخ، زیبا، خوشگل، خوبرو.

معنی اسم گلچهره در لغت نامه دهخدا:
نام معشوقه ٔشخصی است که اورنگ نام داشت.لطیف، نازک و ظریف.

معنی اسم گل چهره در ثبت احوال

(به مجاز) داراي چهره‌اي مانند گل، زيبا روي، گل‌ رخ.

حروف ابجد و طالع بینی نام گل چهره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم گل چهره عدد " 260 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم گل چهره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم گل چهره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم گل چهره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم گل چهره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و هادی (فرمانروا و راهنما)

ماه اسفند، نان، نام مادر حضرت ابراهیم (ع)

گل نیلوفر، نام همسر کبوجیه پادشاه هخامنشی

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

كسي كه در جايي اقامت طولانی داشته باشد،

موجب نظم و آراستگی در دین

آن که بوی گل می دهد

دوست خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید